Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З 16.11.2013 року громадські та виправні роботи можна замінити штрафом або адміністративним арештом
Законом України від 24.10.2013 № 656-VII, який набрав чинності 16.11.2013 року внесено зміни до низки статей КУпАП, якими передбачена можливість заміни стягнень у вигляді громадських або виправних робіт іншими видами стягнень (штрафом або адміністративним арештом).
Зокрема, у новій редакції викладено статтю 321-1 КУпАП про виконання постанови про накладення адмінстягнення у вигляді громадських робіт. Встановлено, що у разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафом із розрахунку, що 4 години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоп. мінімуму доходів громадян (17 грн.)
Крім того, зміни внесені до ст. 321-4 КУпАП та встановлено, що у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт невідбутий строк громадських робіт може бути замінено не лише адміністративним арештом (як було раніше), але і штрафом.
Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розрахунок штрафу здійснюється згідно з правилами зазначеним вище.
Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу, з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює 5 годинам невідбутих громадських робіт, але не може перевищувати 15 діб.
Змінами до ст. 322 КУпАП встановлено, що у разі втрати працездатності, переведення особи на роботу в іншу місцевість, переїзду на нове місце проживання, прийняття до навчального закладу і вибуття в іншу місцевість для продовження навчання, напрями за розподілом на роботу в іншу місцевість після закінчення навчального закладу постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, виправні роботи замінюються штрафом, розмір якого визначається з розрахунку, що 1 день невідбутих виправних робіт дорівнює 1-му неоп. мінімуму доходів громадян (17 грн.). Також передбачена заміна виправних робіт штрафом (з розрахунку, що зазначений вище) або адміністративним арештом (з розрахунку 1 доба арешту = 3-м дням виправних робіт, але не може перевищувати 15 діб. ) у разі ухилення порушника від їх відбування.